Naujienos | Apie | Panašūs | Kultūros centrai
FB TautosakosVartai | YouTube TautosakosVartai

Grįžti atgal

Rodomi įrašai turintys žymę: „Spigėns“

Rodyti: viską / tik video / tik audio
Rikiuoti pagal: pavadinimą / įkėlimo datą

SPIGĖNS

Telšių kultūros centro folkloro ansamblis

Ansamblio vadovė

Diana Bomblauskienė
Mob.: +370 687 57523
Fax.: 8 443 25506
El. p.: spigins@gmail.com  Parengta pagal:  www.spigens.lt

Telšių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“ įkurtas 2005 m. lapkričio mėnesį. Subūrė kolektyvą ir jam eilę metų vadovauja Diana Bomblauskienė. Šiuo metu kolektyve muzikuoja apie 15 žmonių, trijų kartų atstovai. Smagu, kad ansamblio veikloje dalyvauja keletas šeimų, jaunimas. Labiausiai džiugu, kad visus jungia bendras pomėgis, kad norisi dainuoti labai senas žemaičių dainas, šokti šokius, kuriuos šoko mūsų probočiai po darbų, nuo saulėlydžio iki saulėtekio.
Esame nuoširdūs ir aktyvūs XIX a. žemaičių folkloro propaguotojai. Kai kurie ansamblio nariai jau beveik trisdešimt metų savo laiką mielai leidžia su autentiška daina, šokiu, muzika, kai kurie – su nuostaba ir džiaugsmu atranda folkloro žavesį. O visi mes kartu , be išimties, esame spigiai (išvertus iš žemaičių kalbos, spigis – gyvas, judrus žmogus, mes tikrai tokie…). Tai viena iš ansamblio pavadinimo prasmių . O kita… Spiginas – tai sala Biržulio ežere (Telšių rajonas). Šioje saloje rastas akmens amžiaus kapinynas, kurie taip retai aptinkami visoje Europoje. Ten palaidoti mūsų krašto žmonės, gyvenę beveik prieš 8-9 tūkstančius metų. Galime tik spėlioti kaip žemaičiai vadino šią salą – Spigins, ar Spigėns… Na, o jei, koncerto ar vakaronės metu, mums pavyksta „spiginti“ muzikavimu taip, kaip kartais spigina saulė, ar šaltis žiemą, tai jaučiamės pakylėti ir labai dėkingi klausytojams už supratimą ir įvertinimą.
Koncertai ir vakaronės – ansamblio mylimiausias užsiėmimas ir tikslas. Juk niekaip kitaip žmonės negali išmokti tokių šokių kaip „klecka“, „lelinderis“, „gransvers“, „ubladė“ ir dar daugybę kitų senų autentiškų žemaitiškų šokių… Malonu kartu dainuoti tęstines, ypatingos melizmatikos turinčias žemaitiškas dainas. Labai džiaugiamės aktyviu klausytojų dalyvavimu vakaronėse.

Dabar klausote: -

Klausydami galite pasirinkti iš šių 1 įrašų:
Sąrašas įrašų:
1
video
Koncertuoja Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“. Vadovė Diana Bomblauskienė.
2
audio
Koncertuoja Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“. Vadovė Diana Bomblauskienė.