Naujienos | Apie | Panašūs | Kultūros centrai
FB TautosakosVartai | YouTube TautosakosVartai

Grįžti atgal

Rodomi įrašai turintys žymę: „Gerviki“

Rodyti: viską / tik video / tik audio
Rikiuoti pagal: pavadinimą / įkėlimo datą

Informacija pateikta iš: http://www.saulesziedas.su.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=256&Itemid=129&lang=lt

GERVIKI

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Raudėnų filialo ir Raudėnų mokyklos folkloro ansamblis

Vadovė Jovita Lubienė   

                                                                           

Tai  vienas pirmųjų etnografinių ansamblių Šiaulių rajone. Kolektyvo įkūrimo data skirtingai nurodoma įvairiuose šaltiniuose – tiksliausia 1972 m. Visais laikais kolektyvas stengėsi dainuoti savo krašto dainas, šokti savo krašto ratelius ir šokius, pasakoti savo krašto pasakojimus gimtąja tarme. Kolektyvo vadovai keitė vieni kitus: Danutė ir Vladas Lankaičiai, Birutė Jarošienė, Birutė Lazdauskytė, Arūnas Pranskaitis. Jau 17 metų  ansambliui vadovauja meno vadovė, mokytoja Jovita Lubienė. Kartu su ja kolektyvą papildė kasmet besikeičiantis, bet gausus būrys vaikų ir jaunimo.
Folkloro ansamblis – nuolatinis rajono, apskrities, šalies renginių, Pasaulio lietuvių Dainų švenčių dalyvis. Su koncertinėmis programomis aplankyta daug Lietuvos miestų ir miestelių. Svarbiausios organizuojamos kalendorinės šventės: Jurginės, Sekminės, Devintinės, Paukščių sugrįžimo dienos, Vėlinės, Šviesos diena ir kt.
Ansamblis turi paruošęs savo krašto folkloro ir įvairių kalendorinių švenčių koncertines programas. Pakvietęs į organizuojamus renginius, popietes, vakarones, šventes, kolektyvas visuomet stengiasi, kad žiūrovai taptų dalyviais, veikėjais. Ansamblis ne tik koncertuoja, bet ir dalyvauja, organizuoja, veda kalendorinius, teminius, pramoginius renginius, folkšokių vakarus, vakarones, edukacinius teorinius ir praktinius seminarus, konkursus, projektus, atviras pamokas ir kt. netradicines veiklas.

Dabar klausote: -

Klausydami galite pasirinkti iš šių 0 įrašų:
Sąrašas įrašų: