Naujienos | Apie | Panašūs | Kultūros centrai
FB TautosakosVartai | YouTube TautosakosVartai

Grįžti atgal

Rodomi įrašai turintys žymę: „Čiučiuruks“

Rodyti: viską / tik video / tik audio
Rikiuoti pagal: pavadinimą / įkėlimo datą

 

Publikuojama iš:  http://ciuciuruks.lt/

„Čiučiuruks”

Vadovė

 Rita Macijauskienė 

8685 76731 

Telšių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ saugo ir puoselėja iš tėvų ir senelių gautą palikimą: žemaičių tarmę, žemaitiškų dainų, šokių tradicijas ir papročius.

Telšių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks” susikūrė 1989 m. Tai vienintelis ansamblis Žemaitijoje, kuris propaguoja autentišką žemaičių krašto vaikų folklorą.

Kolektyvą lanko vaikai nuo 4 iki 18 metų amžiaus (šiuo metu yra apie 50 narių).

Dainos, šokiai, rateliai, žaidimai, instrumentinė muzika - daugiausia pačių dalyvių vasaros ekspedicijose surinkta medžiaga, kuri ir sudaro didžiąją ansamblio repertuaro dalį.  

Ansamblyje vaikai sistemingai ne tik mokosi dainuoti, groti, šokti, bet ir patys dalyvauja tradicijų bei papročių perimamumo procese.  

„Čiučiuruks” muzikantai groja smuikais, basetle, armonika, lumzdeliu, kanklėmis, būgnu ir kitais ritminiais instrumentais. 

Vaikai dėvi žemaičių krašto autentiškus tautinius kostiumus.  

Ansamblis yra pripažintas geriausiu vaikų folkloro ansambliu ir 2000 m. pelnęs „Aukso paukštės” apdovanojimą, nuolat kryptingai skleidžia ir populiarina tradicinę kultūrą Lietuvoje ir užsienyje.

Kolektyvas reprezentavo Lietuvą tarptautiniuose vaikų ir jaunimo folkloro festivaliuose Suomijoje, 2 kartus Prancūzijoje, Turkijoje, Čekijoje, 2 kartus Lenkijoje, Ispanijoje, Estijoje, Latvijoje,

Makedonijoje, Austrijoje, Ukrainoje, Meksikoje, Rusijoje bei pasaulio vaikų folkloro festivalyje Slovakijoje.

Tai – didieji mūsų tautos turtai, kuriuos didžiuodamiesi turime pristatyti pasauliui“, – sakė ansamblio vadovė Rita Macijauskienė.

Dabar klausote: -

Klausydami galite pasirinkti iš šių 0 įrašų:
Sąrašas įrašų: