Naujienos | Apie | Panašūs | Kultūros centrai
FB TautosakosVartai | YouTube TautosakosVartai

Butšakniai > Dainininkai > Petras Zalanskas

Grįžti atgal
Rodyti: viską / tik video / tik audio
Rikiuoti pagal: pavadinimą / įkėlimo datą

Petras Zalanskas (g. 1900 m. spalio 17 d. – m. 1980 m. liepos 21 d.) – Lietuvos liaudies dainininkas, pasakotojas, pateikėjas. Padainavo 340 dainų, pasekė 150 pasakųsakmių, pateikė 50 smulkiosios tautosakos kūrinių.

Gimė ir viską gyvenimą praleido nedideliame Dzūkijos kaime Mardasave. Tėvas – Divazius Zalanskas, motina – Monika Barysiūtė-Zalanskienė. Vaikystėje piemenavo, pasižymėjo kaip geras dainininkas, šokėjas, todėl buvo kviečiamas į Mardasavo ir aplinkinių kaimų vestuves. Vedė sulaukęs 35 metų. Išmanė liaudies mediciną.[1] Palaidotas gimtojo kaimo kapinaitėse.

Nuo 1963 m. pradėjo bendradarbiauti su tautosakos rinkėjais – pirmąsias dainas užrašė Rimantas Gučas. Pas jį dažnai svečiuodavosi etnologas Norbertas Vėlius, dainininkė Veronika Povilionienė. 1970 m. su kaimyninio Žiūrų kaimo ansambliu dalyvavo koncerte Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose. Petras Zalanskas ir pats užrašinėjo savo atsimintas dainas, taip pat Mardasavo kaimo, giminės istoriją.

1983 m. Danutė Krištopaitė ir Norbertas Vėlius parengė Petro Zalansko tautosakos ir atsiminimų rinktinę „Čiulba ulba sakalas“. 2008 m. ji perleista (papildyta, pridėtas kompaktinis diskas su 33 Petro Zalansko sudainuotomis dainomis). Atsiminimų apie Petrą Zalanską paskelbta rinktinėje „Mardasavas“ (1999 m.).[2]

Pagal: https://lt.wikipedia.org/wiki/Petras_Zalanskas

 

Pateikta iš kompaktinio disko Dzūkų dainos.   ČIULBA ULBA SAKALAS , dainuoja Petras Zalanskas. 

"www.TautosakosVartai.lt"  dėkoja   Vilniaus etninės kultūros centrui ir gerb. Marijai Liugienei už suteiktą  galimybę publikuoti, kompaktinės plokštelės ČIULBA ULBA SAKALAS, dainuoja Petras Zalanskas, turinį.

Dabar klausote: -

Klausydami galite pasirinkti iš šių 10 įrašų:
Sąrašas:
11
Audio
Čiulba ulba sakalas (vestuvinė daina)
12
Audio
Šių naktelį, per naktelį (vestuvinė daina)
13
Audio
Vai tu sakal sakale (vestuvinė daina)
14
Audio
Žalioj girioj stadalėlis (meilės daina)
15
Audio
Tu pucine raudonasai (šeimos daina)
16
Audio
Stovi šyvas žirgelis pabalnotas (vestuvinė daina)
17
Audio
Vai gėriau gėriau (meilės daina)
18
Audio
Šių nedėlėlį per nedėlėlį (vestuvinė daina)
19
Audio
Augo sodi klevelis, klevelis (baladė)
20
Audio
Kaip aš mažas buvau (vestuvinė daina)